ماده 1- تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در متن قوانین حاضر به کار رفته است، دارای معانی مشروح زیر می‌باشد:

1-1 - شرکت: شرکت بهینه کیهان ایده پرداز که نسبت به ارائه خدمات ایموگراف اقدام می‌نماید.

1-2- ایموگراف: وب‌سایت متعلق به شرکت که توسط آن خدمات نرم افزاری و تحت وب توسط شرکت ارائه می‌شود.

1-3- کاربر: شخص حقیقی و یا حقوقی است که که از طریق بسترهای اینترنتی به وب سایت ایموگراف متصل و از خدمات ایموگراف استفاده می‌کند.

1-4- کاربران: در این متن کاربر فروشنده و کاربر خریدار به همراه هم با نام کاربران استفاده می‌شوند.

1-5- کاربر خریدار: شخص حقیقی یا حقوقی است که در ایموگراف به منظور دریافت خدمات ثبت‌نام کرده است.

1-6- کاربر فروشنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که در ایموگراف به منظور فروش خدمات خود ثبت‌نام کرده است.

1-7- حساب کاربری: حسابی است که کاربران برای استفاده از خدمات ایموگراف در وب‌سایت ایجاد کرده اند.

1-8- اعتبار: مبلغی که کاربران به منظور استفاده از خدمات ایموگراف در حساب کاربری خود دارند. این مبلغ ممکن است از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی وب‌سایت ایموگراف و یا سایر سامانه‌های بانکی و یا از طریق فروش خدمات در بستر ایموگراف وارد حساب کاربری شده باشد.

1-9- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که که توسط کاربران در اختیار ایموگراف قرار داده می‌شود؛ اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه بهره برداری از خدمات ایموگراف در اختیار شرکت قرار داده می‌شود.

1-10- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد

ماده 2- حساب کاربری

2-1- کاربران با ثبت‌نام در ایموگراف و همینطور با هربار استفاده از خدمات ایموگراف به هر ترتیب و در هر بستری، می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری ایموگراف را به صورت کامل مطالعه نموده و با آگاهی کامل از معانی، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات در طول زمان ممکن است تغییر کند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از ایموگراف، به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

2-2- برای ثبت‌نام در ایموگراف، کاربران باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره تلفن همراه خود را در ایموگراف ثبت کنند.

2-3- کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با ایمیل و شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در ایموگراف اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور و یا پیگیری از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد نمود.

2-4- هر شخص حقیقی و یا حقوقی تنها می‌تواند یک حساب کاربری در ایموگراف داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

2-5- مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در وب‌سایت یا سایر خدمات مربوط به ایموگراف انجام می‌شود به عهده کاربر مربوطه است.

2-6- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده وی خواهد بود.

ایجاد حساب کاربری

ماده 3 – استفاده از ایموگراف

3-1- با استفاده از خدمات ایموگراف کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از ایموگراف و کلیه بسترهای مربوط به آن برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه یا مخالف با قوانین ایموگراف استفاده نکنند.

3-2- کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات ایموگراف به صورتی که به ایموگراف یا مالکان و شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در ایموگراف در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

3-3- کاربران می‌پذیرند شرکت ممکن است از ارسال پیامک و یا ایمیل، به عنوان راه ارتباطی شرکت با کاربران و همچنین به منظور اطلاع رسانی در مورد خدمات، تخفیف‌ها و تغییرات در قوانین و مقررات استفاده نماید. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

صفحه اصلی ایموگراف

ماده 4 – قوانین مربوط به کاربر فروشنده

4-1- کاربر فروشنده می‌تواند محتوای متناسب با خدمات ایموگراف را در بستر وب‌سایت منتشر کند و آن را از طریق وب‌سایت ایموگراف به کاربران خریدار بفروشد.

4-2- کاربر فروشنده متعهد می‌شود که امتیاز مالکیت کلیه مواردی که در ایموگراف منتشر می‌کند، اعم از عکس، فونت، طرح گرافیکی، نشانه و لگو تجاری و.. متعلق به شخص وی بوده و اجازه انتشار آن را دارد. بدیهی است در صورتی که شرکت اطلاع یابد که مورد یا مواردی از سوی کاربر در این زمینه نقض شده است، نسبت به حذف محتوا، مسدود نمودن کاربر و پیگیری قضایی اقدام خواهد نمود.

4-3- در صورت عدم رعایت تبصره 2-4 ، کلیه مسئولیت‌های ناشی از نقض قانون مالکیت محتوا و امتیاز انتشار، متوجه کاربر فروشنده بوده و شرکت مسئولیتی در این باره ندارد.

4-4- کاربر فروشنده متعهد می‌شود تنها محتوایی را در ایموگراف منتشر کند که انتشار آنها برخلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، شرع و عرف نبتشد. شرکت در صورت مشاهده محتوای نامناسب و برخلاف قوانین نسبت به حذف محتوا و در صورت تکرار، مسدودی کاربر اقدام خواهد نمود.

4-5- کاربر فروشنده مجاز به تعیین قیمت محتوای خود در ایموگراف می‌باشد. قیمت تعیین شده تنها میتواند در بازه تعیین شده از سوی ایموگراف قرار بگیرد که این بازه قیمتی، در طول زمان و بسته به تشخیص شرکت و استراتژی‌های مالی و مدیریتی آن می‌تواند تغییر کند.

4-6- مالکیت محتوای منتشر شده در ایموگراف توسط کاربر فروشنده، متعلق به وی می‌باشد و در ایموگراف با نام و مالکیت وی منتشر می‌شود. همچنین کاربر فروشنده می‌تواند نسبت به حذف کردن بخشی یا تمامی محتوایی که در ایموگراف قرار می‌دهد در هر زمان و بدون بیان توضیح اقدام نماید.

4-7- شرکت و وب سایت ایموگراف متعهد می‌شوند تا نسبت به ثبت مالکیت معنوی محتوای ارائه شده توسط کاربر فروشنده به نام شخص کاربر اقدام نمایند.

4-8- حق استفاده از محتوای ارائه شده از سوی کاربر فروشنده برای ایموگراف به منظور تبلیغات و به هر نحو اعم از تصویری، نوشتاری و چاپی و در هر بستر اعم از وب‌سایت، شبکه های اجتماعی و ایمیل محفوظ می‌باشد.

4-9- کلیه مبادلات مالی کاربر فروشنده و کاربر خریدار تنها از طریق ایموگراف صورت خواهد گرفت. شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال مبادلات مالی خارج از ایموگراف ندارد.

4-10- بخشی از مبلغ حاصل از فروش هر محتوا توسط کاربر فروشنده، به عنوان سهم ایموگراف از فروش در نظر گرفته خواهد شد. ایموگراف موظف به اعلام عدد دقیق این مورد به کاربر فروشنده می‌باشد.

4-11- مبلغ پرداخت شده توسط کاربر خریدار، پس از کسر سهم ایموگراف، به صورت اعتبار به حساب کاربری کاربر فروشنده واریز خواهد شد.

4-12- کاربر فروشنده میتواند از اعتبار حساب کاربری خود برای خرید در ایموگراف استفاده نماید و یا هر یک ماه یکبار و یا پس از رسیدن اعتبار خود به حداقل تعیین شده توسط ایموگراف، درخواست تسویه حساب نماید.

ماده 5 – قوانین مربوط به کاربر خریدار

5-1- کاربر خریدار میتواند از طریق اعتبار حساب کاربری خود و یا از طریق درگاه های و سامانه های الکترونیکی، نسبت خرید محتوای منتشر شده در ایموگراف اقدام نماید.

5-2- کاربر خریدار اجازه دارد تا از محتوای خریداری شده به هر نحوی در طراحی خود استفاده نماید و آن را به صورت چاپی یا تصویری در قالب اینترنت و یا اپلیکیشن‌ها استفاده نماید.

5-3- کاربر خریدار اجازه فروش مجدد محتوای خریداری شده را در ایموگراف یا در هر بستر دیگری اعم از وب‌سایت یا اپلیکیشن ندارد. مالکیت معنوی محتوای خریداری شده همچنان به نام خالق محتوا (کاربر فروشنده) می‌باشد و قابل انتقال نیست.